Jak czyścić podłogi w biurze? 

Jak czyścić podłogi w biurze? 

Istnieje mnóstwo sposobów na mycie podłogi w biurze. Niektórzy sięgają po domowe metody, inni zaś wolą wybrać specjalistyczne preparaty. Niezależnie od tego, na co się zdecydujesz, musisz pamiętać, że czysta podłoga w biurze to nie tylko kwestia estetyki, ale także zdrowia. Jeśli nie będzie regularnie czyszczona, będą zbierały się na niej coraz większe ilości zanieczyszczeń w postaci kurzu, brudu czy chociażby bakterii. Przekonaj się, jak skutecznie czyścić podłogę w biurze!

Jak prawidłowo myć podłogi w biurze?

Podłoga podłodze nierówna. Doskonale o tym wie firma CleanHub zajmująca się sprzątaniem biur we Wrocławiu. W biurach można znaleźć różne rodzaje podłóg. Mogą to być panele, drewniany parkiet czy kafelki. Właściwie od tego jest zależne to, jak powinno przebiegać czyszczenie podłogi, aby zachować jej oryginalny wygląd i połysk.

Przykładowo jeśli są to panele, koniecznie trzeba pamiętać o odkurzeniu lub zamieceniu podłogi, aby zanieczyszczenia nie tworzyły rys podczas mycia. W przypadku paneli egzamin zdają domowe metody takie jak np. rozcieńczony w wodzie ocet czy płyn do naczyń. Niektórzy myją również podłogę sodą oczyszczoną – ten składnik sprawia, że panele zyskują wyjątkowy połysk.

Z kolei jeśli chodzi o podłogę drewnianą, warto sięgnąć po specjalistyczny produkt do mycia drewna lakierowanego lub olejowanego. Tutaj raczej nie sprawdzi się wspomniana powyżej mikstura, czyli woda+ocet, ponieważ może zniszczyć chemiczną warstwę chroniącą drewno. Jednocześnie należy pamiętać, że ani panele ani podłoga drewniana nie przepadają za zbyt dużymi ilościami wody, dlatego myjąc podłogę w biurze, zadbaj o to, aby mop był wilgotny, a nie bardzo mokry.

Na jakie błędy trzeba uważać podczas mycia podłogi w biurze?

Osoby, które nie mają odpowiedniej wiedzy, mogą popełniać liczne błędy podczas mycia biurowej podłogi. Skutkiem mogą być brzydkie smugi czy zacieki, które nie są mile widziane. Co może odpowiadać za ten efekt? Może to być użycie zbyt dużej ilości preparatu czyszczącego, czy sprzątanie przy użyciu ciepłej wody. Jeśli natomiast chcesz mieć pewność, że podłogi będą bez smug, sięgnij po profesjonalną pomoc.

Komu można zlecić mycie podłogi w pomieszczeniach biurowych?

Regularne mycie podłogi w biurze jest koniecznością. Rozumiemy jednak, że zadbanie o jej czystość czasem bywa problematyczne. Dlatego warto rozważyć podjęcie współpracy z firmą sprzątającą CleanHub. W ten sposób zaoszczędzisz sporo czasu i pieniędzy. Nie musisz bowiem kupować własnych detergentów, wózka sprzątającego, odkurzacza, ściereczek czy innych akcesoriów. To wszystko dostarczy profesjonalna ekipa sprzątająca, która korzysta wyłącznie z certyfikowanych i sprawdzonych środków czystości, w tym preparatów chemicznych, dlatego żadne zabrudzenia nie są jej straszne.

Dodaj komentarz