Praca w H&M – czy warto?

Praca w H&M – czy warto?

H&M to jeden z większych pracodawców w naszym kraju, a także na terenie całego świata. Aktualnie na dzień dzisiejszy sklepów na terenie polski było około 130. Jest to doskonałe świadectwo tego, że firma ta jako pracodawca jest całkiem niezłym i bezpiecznym wyborem. Dodatkowym wyborem H&M jako pracodawcy jest fakt, że firma stara się dbać o swój wizerunek oraz o swoich pracowników. W każdym sklepie wygląda to podobnie zarówno jeżeli chodzi o ubiór, jak również ułożenie i wyeksponowanie towaru.

Praca

Na stronie internetowej można znaleźć informacje na temat 3 kierunków kariery w H&M, ale w Polsce dostępne są tylko 2, a mianowicie sklepy i logistyka. Aktualnie większość osób pracujących w tej firmie to kobiety. Oczywiście, aby móc aplikować do pracy niezbędne jest bycie pełnoletnim. Większa część załogi składa się z osób w średnim wieku. Większość ofert pracy przeznaczona jest dla osób mogących pracować w pełnym wymiarze godzin i będących dyspozycyjnymi. Osoby szukające możliwości dorobienia tylko w niektóre dni w tygodniu mają niewielkie możliwości rozwoju i uzyskania zatrudnienia. Niestety wbrew pozorom najwięcej ofert pracy jest dla osób chcących pracować w niepełnym wymiarze czasu. Osoby, które aplikują na stanowiska kierownicze, dyrektorskie, dekoratorskie czy też te w magazynie mają o wiele większe szanse na uzyskanie zatrudnienia na pełen etat.

Kariera

Samo uzyskanie zatrudnienia to tylko jeden z etapów, istotnym elementem jest ścieżka kariery, na którą można liczyć. W H&M nie ma ściśle określonej ścieżki rozwoju, bardzo dużo zależy od konkretnych predyspozycji, umiejętności oraz kreatywności osoby. W przypadku pracy w tej korporacji możliwe jest nawet awansowanie do innego Państwa. Wszystko zależy od umiejętności i możliwości. Możliwości awansu są bardzo szerokie i dotyczą takich stanowisk jak:

– doradcy
– kierownicy
– dekoratorzy
– kierownicy sklepów
– kontrolerzy
– liderzy
– pracownicy działu obsługi klienta

Jak uzyskać pracę?

Aktualnie, aby uzyskać pracę w tej firmie nakeży złożyć podanie poprzez stronę internetową. Podania składane w poszczególnych sklepach nie są rozpatrywane przez firmę. Bardzo istotną kwestią jest pokazanie swoich umiejętności, które powinny obejmować kilka przykładów w zakresie designu. Prace te należy dostarczać w formie JPEG czy też PDF, ale należy pamiętać, aby nie przekraczać pewnych rozmiarów plików. W przypadku zaproszenia na rozmowę warto znać markę, wizję własnej kariery i wiele innych pokrewnych kwestii.

Zarobki

Zarobki w sieci nie są jawne, jednak trzeba liczyć się z faktem, że na wysokie zarobki nie można liczyć. W przypadku niższych stanowisk należy liczyć się z tym, że pensja będzie oscylowała w okolicy najniższej krajowej, dopiero wyższe stanowiska pozwolą zarobić lepsze pieniądze. Zdarza się także możliwość otrzymania premii za brak nieobecności w pracy (chodzi zarówno o urlopy jak i zwolnienia lekarskie). W przypadku pracy w tej firmie można spotkać się z szeregiem bardzo ciekawych szkoleń zarówno w zakresie sprzedaży jak i wielu innych kwestii. Jest to naprawdę fajna sprawa, która może przydać się w dalszej karierze. Oczywiście nie można także zapominać o wielu ciekawych rabatach na zakupy w samej sieci. Z całą pewnością jeśli szuka się pracy warto rozważyć złożenie podania do sieci H&M. Być może uda się w tym przypadku zrobić karierę.

Dodaj komentarz